Szkolenie z Soyersem b. komandosem JWK 15-18.03.2019

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem szkoleniem strzeleckim prowadzonym przez byłego komandosa z JWK ,,Soyersa” organizujemy w marcu kolejną edycję szkoleń z pistoletu i karabinka.

Tym razem szkolenie odbywać się będzie w:
1. Piątek (15 marca) po południu z pistoletu (kilka miejsc wolnych)
2. Sobota (16 marca) rano pistolet dla początkujących (brak miejsc) oraz sobota popołudnie pistolet dla zaawansowanych (brak miejsc)
3. Niedziela (17 marca) rano karabinek dla początkujących oraz popołudniu karabinek dla zaawansowanych (kilka miejsc wolnych)

Szkolenie obejmuje podstawy strzelectwa bojowego:

– zasady bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią,

– postawa,

– chwyt broni i praca na spuście,

– zgrywanie przyrządów celowniczych,

– dobywanie broni,

– postawy strzeleckie,

– wymiana magazynka bojowa i taktyczna,

– szybkie strzelanie do jednego i więcej celów,

– poruszanie się z bronią,

– strzelanie z wykorzystaniem osłony,

– strzelanie dynamiczne z jednej ręki,

– umiejętności krytyczne,

– itd.

Każde zagadnienie jest dokładanie omówione w kontekście strzelectwa bojowego.

Dodatkowo w poniedziałek (18 marca) „Soyers” poprowadzi wykład teoretyczny na którym będziemy mieli niepowtarzalna okazję dowiedzieć się kilku szczegółów z najbardziej spektakularnych operacji specjalnych prowadzonych przez operatorów JWK w Afganistanie, w tym o słynnej operacji odbicia zakładników z 2017 roku. Dowiemy się jak komandosi przygotowują się do operacji, jak konfigurują sprzęt i co zabierają ze sobą na takie akcje. Wykład odbędzie się o godz. 10:15 na uczelni WSAiB im. Kwiatkowskiego w Gdyni.

„Soyers” – 21 lat w JWK Lubliniec, 10 zmian w Afganistanie, dziesiątki operacji specjalnych w tym HRO. Jest jednym z najbardziej doświadczonych żołnierzy JWK w Lublińcu. Jeden z najlepszych JTAC’ów na świecie, laureat prestiżowej nagrody „BUZDYGANY”. Za swoją służbę wielokrotnie odznaczany, między innymi Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, tytułem honorowym Zasłużony Żołnierz RP II stopnia, Kordzikiem oraz Odznaką Honorową Wojsk Specjalnych, srebrnym medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Gwiazdą Afganistan czy też amerykańskim „The Joint Service Achievement Medal”. Wziął udział w ponad 200 operacjach specjalnych najwyższego ryzyka w Afganistanie. Więcej informacji i szczegóły podawać będziemy zainteresowanym na maila. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.